Dofinasowanie na in vitro dla par z Lublina. Jakie warunki trzeba spełniać?

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Dofinasowanie na in vitro dla par z Lublina. Jakie warunki trzeba spełniać?

2023-03-07 13:32

Od 7 marca 2023 roku zainteresowane pary mogą zgłaszać się do trzech wybranych w konkursie podmiotów medycznych, żeby skorzystać z miejskiego wsparcia finansowego do leczenia niepłodności metodą in vitro. Na realizację programu w latach 2023-2025 Miasto przeznaczy ponad 1,5 mln zł.

– Dołączyliśmy do grona samorządów oferujących swoim mieszkańcom wsparcie w leczeniu niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Mamy świadomość tego, że coraz większa liczba osób boryka się z takimi trudnościami, a niepłodność staje się istotnym problemem społecznym. Opracowanie miejskiego programu skierowanego do par zamieszkujących na terenie Lublina oraz finansowanie go z budżetu miasta to nasza odpowiedź na faktyczne, uzasadnione medycznie problemy społeczeństwa – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kwalifikowanie par do programu będzie przeprowadzane zgodnie z kolejnością zgłoszeń do wybranych w konkursie placówek medycznych, a są nimi:

  • Gyncentrum, ul. T. Zana 32a, 20- 601 Lublin;
  • Konsorcjum -  Ab ovo i Centrum Bocian, ul. Relaksowa 26, 20-819 Lublin;
  • Ovum Rozdrodczość i Andrologia, Konopnica 85F, 21-030 Motycz.

In vitro w Lublinie – jak się zgłosić?

Miejski program polityki zdrowotnej dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro zakłada wsparcie finansowe do wykonania 2 procedur zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego dla każdej z minimum 50 par zakwalifikowanych rocznie do programu. Będzie to dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury in vitro.

Miejski program „Dofinansowanie programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Lublin” realizować będą trzy podmioty wybrane w konkursie. Każdy z nich w ciągu 3 lat powinien zrealizować po 100 procedur.

Niezbędne warunki formalne, które należy spełnić to:

  • pozostawanie w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • zamieszkanie w Lublinie od co najmniej 12 miesięcy (na dzień kwalifikacji do Programu),
  • rozliczanie się z podatków w I lub III Urzędzie Skarbowym w Lublinie.
  • Ponadto para nie może uczestniczyć ani ubiegać się o uczestnictwo równolegle w innym programie o podobnym charakterze, finansowanym ze środków publicznych. Ponadto ubiega się o dofinansowanie tylko u jednego realizatora programu. Adresatem programu są kobiety w wieku 25-40 lat.

Kwalifikowanie par do programu będzie przeprowadzane zgodnie z kolejnością zgłoszeń do wybranych w konkursie placówek medycznych. Pierwszeństwo w przystąpieniu do programu przysługiwać będzie w przypadku schorzeń wymagających leczenia gonadotoksycznego, np. przy chorobie nowotworowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE