Do policji w woj. lubelskim dołączyły nowe osoby. Stróży prawa będzie o 50 więcej [ZDJĘCIA]

2023-03-07 18:56

50 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek wstąpiło dziś w szeregi policji. Nominację wręczył im nadinspektor Artura Bielecki.

Policjanci i policjantki złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje służbowe. Niebieskie mundury od wtorku nosić będzie 43 nowych panów i 7 pań. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend: w Białej Podlaskiej, Krasnymstawie, Kraśniku, Lublinie, Łęcznej, Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim, Rykach, Świdniku, Tomaszowie Lubelskim, Włodawie i Zamościu.

Rekruci i rekrutki musieli przejść przez kilka etapów obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci i kandydatki zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń resortowych. Medalem Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało 36 osób: zarówno noszących mundur, jak i cywilnych pracujących w lubelskim garnizonie policji. Wyróżnienia otrzymali z rąk szefa lubelskiego garnizonu policji nadinspektora Artura Bieleckiego oraz wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.

Maszyny warte tyle co ferrari. W Lublinie odbyły się Targi Rolnicze

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE