Dęblin: NIEWYBUCH na budowie obwodnicy! Operator koparki miał dużo szczęścia [ZDJĘCIA]

2021-09-14 13:24
Bomba na obwodnicy
Autor: Policja Lubelska Bomba na obwodnicy

W poniedziałek, 13 września, mężczyzna pracujący na budowie obwodnicy Dęblina otarł łyżką koparki o duży metalowy przedmiot, który okazał się 100 kg bombą lotniczą z czasów II Wojny Światowej. O groźnym znalezisku na placu budowy poinformowano policjantów z Komisariatu Policji w Dęblinie.

Narkotykowa szajka rozbita. Ogromna akcja CBŚP

Niewybuch na budowie obwodnicy Dęblina! Takiego niebezpiecznego odkrycia dokonano w poniedziałek, 13 września. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zostali skierowani policjanci dęblińskiej jednostki oraz funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko–Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Teren, na którym odkryto niewybuch, został zabezpieczony, a żołnierze z 34 Patrolu Saperskiego 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie potwierdzili, że zabezpieczony przedmiot to 100-kilogramowa bomba lotnicza pochodząca z okresu II Wojny Światowej.

Niewybuch na placu budowy
Autor: Policja Lubelska Niewybuch na placu budowy

Operator koparki otarł się o śmierć

Operator koparki niewątpliwie miał wiele szczęścia, gdyż zawadził łyżką maszyny budowlanej o korpus skorodowanej bomby oraz jej zapalnik. Saperzy usunęli niewybuch, a policja przypomina, że w sytuacji znalezienia niewybuchów lub niewypałów należy jak najszybciej powiadomić o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE