Dała się oszukać "metodą na policjanta". Straciła ponad... milion zł!

2021-01-11 12:23 Bartłomiej Ważny
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: icon0.com / Pexels.com Zdjęcie ilustracyjne

Straciła ponad milion zł, dała się oszukać metodą na policjanta. Mowa o 92-letniej mieszkance Lublina, która uwierzyła w historię fałszywej funkcjonariuszki, która miała przygotowywać zasadzkę na przestępców.

Cała historia wydarzyła się w piątek (08.01). Do jednej z mieszkanek miasta zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka Małgorzata Żmuda. Kobieta w trakcie rozmowy powiedziała, że bierze udział w akcji rozpracowywania oszustów. Jednak żeby działania przyniosły efekt i zatrzymanie było możliwe, potrzebna miała być pomoc seniorki.

- W tym celu fałszywa policjantka poprosiła mieszkankę Lublina o przekazanie oszczędności, które funkcjonariusze planowali wykorzystać w akcji zatrzymania niebezpiecznych oszustów - mówi kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Po działaniach wszystkie kosztowności miały być jej zwrócone. 92-letnia mieszkanka Lublina niestety uwierzyła w historię fałszywej policjantki. Na prośbę oszustki udała się do banku, gdzie w skrytce miała zdeponowane ruble i dolary w postaci złotych monet. Po opróżnieniu skrytki, kobieta w bramie jednej z kamienic w centrum miasta przekazała podstawionemu policjantowi reklamówkę wypakowaną złotem.

Gdy emerytka zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, zgłosiła się do komendy. Jak wstępnie ustalono wartość utraconych monet to nawet 1,2 miliona zł. Lubelscy policjanci poszukują nadal sprawców kradzieży.

- Jednocześnie przypominamy, że policjanci podczas prowadzonych działań nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy - podkreśla Gołębiowski. - Jeżeli dzwoni do nas osoba przedstawiająca się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze, można być pewnym, że ma się do czynienia z przestępcą. W takim przypadku należy jak najszybciej zgłosić sprawę prawdziwym policjantom i pod żadnym pozorem nie przekazywać oszczędności. Tylko zdrowy rozsądek uchroni nas od utraty oszczędności całego życia.

Brutalny napad w Parzniewie. Grozil bronią pani Agnieszce i tłukł ja metalowa pałka