„Czterej pancerni i pies”

i

Autor: screen youtube.com/Rozrywka Filmowa

QUIZ

„Czterej pancerni i pies”. Ten serial w PRL-u uwielbiali wszyscy! Wiesz, kto w nim grał? Rozwiąż quiz

2024-05-27 8:13

„Czterej pancerni i pies” to serial, który jest jedną z najpopularniejszych polskich produkcji z okresu PRL-u. Do dziś emisje jego odcinków zbierają przed telewizorami rzesze widzów. Pamiętacie, jacy aktorzy wcielili się w role w tym serialu? Rozwiążcie nasz quiz!

„Czterej pancerni i pies” to serial, który swoją telewizyjną premierę miał w 1966 r. Opowiada o losach młodej brygady Wojska Polskiego, a dokładniej załogi czołgu nr 102 ps. „Rudy”, do której należy także pies Szarik. Produkcja zdobyła serca wielu widzów, stając się jednym z telewizyjnych hitów z czasów PRL-u. Emitowane do dziś powtórkowe odcinki „Czterech pancernych i psa” wciąż gromadzą przed telewizorami mnóstwo fanów tego serialu. W tym quizie zapytamy was o to, czy znacie nazwiska aktorów wcielających się w kluczowe (i nie tylko) role w tej kultowej polskiej produkcji. Pamiętacie, który aktor grał Janka, a który Gustlika? Kto wcielił się w rolę Marusi? Koniecznie rozwiążcie poniższy quiz!

P.S.: W trakcie odpowiadania na pytania spokojnie możecie sobie nucić „Deszcze niespokojne potargały sad, a my na tej wojnie ładnych parę lat, do domu wrócimy, w piecu napalimy, nakarmimy psa...”. Za zdobycie 10/12 już należą wam się gratulacje!

Nowe stroje reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu

„Czterej pancerni i pies”. Ten serial w PRL-u uwielbiali wszyscy! Wiesz, kto w nim grał?

Pytanie 1 z 12
Który aktor wcielił się w postać Janka Kosa?

Zobacz także: Moto Session 2024 w Lublinie. Imponujące maszyny, pokazy driftu, trialu i zapach benzyny