Co z tą kulturą studencką? W przyszłym tygodniu w Lublinie będzie jej dużo

2021-10-15 16:24
Co z tą kulturą studencką? W przyszłym tygodniu w Lublinie będzie jej dużo
Autor: www.umcs.pl

Studenci z Lublina, ale także z całej Polski pokażą czym jest ich kultura. Będą koncerty, spektakle, taniec, a także dyskusje. Już w przyszłym tygodniu w naszym mieście odbędzie się Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Ruszyły zapisy na wydarzenia.

- To takie podsumowanie dwóch lat badań dotyczących tego jak studenci uczestniczą w kulturze i czego potrzebują, aby rozwijać swoją twórczość - mówi Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. - Bez kultury studenckiej i bez wzmocnionych działań studentów, nie ma możliwości, żeby ta polska kultura za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat była na tak wysokim poziomie na jakim jest teraz. Program wydarzenia jest dwuskładnikowy. Z jednej strony jest to przede wszystkim nacisk na to, aby zaprezentować jak najwięcej działalności twórczej naszych studentów z całej Polski. Natomiast drugi obszar tego trzydniowego spotkania to są duże dyskusje, debaty, tematy, rozmowy, ponieważ nie mamy w Polsce systemu rozwoju kultury studenckiej. Zapraszamy Państwa do udziału.

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej rozpocznie się w przyszłą środę i potrwa do piątku w Chatce Żaka. Każdy kto chciałby wziąć w nim udział z powodu panującej pandemii musi się zapisać. Formularz i szczegółowy program znajdziecie na www.umcs.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE