Odrabianie lekcji

i

Autor: pexels.com

QUIZ

Co pamiętasz z chemii? Wiesz, co oznacza H2O, a co CO2? Sprawdź się w tym quizie

2023-10-25 9:13

Pamiętacie, jak uczyliście się symboli poszczególnych pierwiastków chemicznych? Dziś zachęcimy was do odświeżenia tej pamięci. Właśnie przyszła pora na prostą „kartkówkę” z chemii! Brzmi strasznie? Nic z tych rzeczy! W poniższym quizie pytamy tylko o najprostsze wzory chemiczne. Z łatwością powinniście tu zdobyć przynajmniej 8/10!

Jak wspominacie szkolne lekcje z chemii? Jedni pewnie traktowali te zajęcia jako smutny obowiązek, ale dla innych odkrywanie świata pierwiastków i wzorów chemicznych było niezwykle interesujące. W tym quizie chcemy cofnąć się z wami do szkolnych lat i sprawdzić, czy pamiętacie jeszcze co oznaczają podstawowe wzory chemiczne. Na pewno wiecie, co kryje się za takimi zapisami jak: H20 czy CO2, więc z powodzeniem możecie sprawdzić się w naszym teście! Powodzenia!

Od sztucznej inteligencji po naukę resyscytacji, czyli Piknik Naukowy w Lublinie

Quiz z chemii

W poniższym quizie czeka na was 10 pytań dotyczących wzorów chemicznych. Przenieście się razem z nami do szkolnych ławek i sprawdźcie, ile dzisiaj pamiętacie z podstaw chemii. Powodzenia! P.S.: ostatnie pytanie jest najtrudniejsze!

CO2, H2O i inne. Pamiętasz, co oznaczają podstawowe wzory chemiczne?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza wzór H2O?

Zobacz także: Jest kanał o historii dla tych większych. Teraz w Lublinie powstała seria książek dla dzieci 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE