Zabawa dla dzieci

i

Autor: unsplash.com zdjęcie ilustracyjne

WYDARZENIA

Co będzie się działo w sobotę i niedzielę w woj. lubelskim? Weekend upłynie pod znakiem rodzinnych imprez

2023-06-03 11:06

Pierwszy weekend czerwca w woj. lubelskim upłynie pod znakiem licznych interesujących wydarzeń! W największych miastach regionu zaplanowano wiele imprez, na które warto się wybrać całymi rodzinami. Nie macie pomysłu co robić w sobotę i niedzielę? Sprawdźcie nasz przegląd najciekawszych weekendowych wydarzeń na Lubelszczyźnie!

Spis treści

  1. Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci – Alfabet
  2. Noc Kultury w Lublinie
  3. Sianokosy w skansenie
  4. Bicykliada w Dzierzkowicach
  5. Motocyklowy Dzień Dziecka w Lublinie
  6. Kolorowy Dzień Dziecka w Chełmie
  7. Gra miejska i Jarmark Hetmański w Zamościu
  8. Świdnik Air Festival

Międzynarodowy Festiwal Literatury i Rozwoju Dzieci – Alfabet

Ten nowy lubelski festiwal trwa od czwartku do niedzieli (1-4 czerwca) w Ogrodzie Saskim w Lublinie. Jego celem jest promowanie literatury od najmłodszych lat. Pierwsze edycja tego wydarzenia poświęcona jest głównie literce „A” i twórczości Hansa Christiana Andersena. Dokładniej o tym, co przygotowano w ramach „Alfabetu” informowaliśmy w tym tekście, a poniżej możecie zobaczyć na zdjęciach, jak w pierwsze czerwcowe dni zmienił się lubelski Ogród Saski:

Noc Kultury w Lublinie

Tej nocy w Lublinie nie zaśnie chyba nikt, bo wszyscy będą się starać, by „Połączyć kropki”. To właśnie pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczna odsłona Nocy Kultury (3/4 czerwca), czyli jedno z najbardziej widowiskowych lubelskich wydarzeń, które przyciągają tłumy! Przed nami 17. edycja tego wydarzenia, w trakcie której będziemy mogli zachwycić się przede wszystkim motywami botanicznymi i naturą. Szczegółowy program znajdziecie na stronie nockutury.pl, a tymczasem podejrzyjcie, jak wyglądały przygotowania do jedynej takiej nocy w Lublinie!

Sianokosy w skansenie

Sianokosy w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się w niedzielę (4 czerwca). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:30 od pokazu klepania kos w zagrodzie z Żukowa (sektor Wyżyna Lubelska) Pół godziny później uczestnicy przeniosą się już do sektora Powiśle, gdzie od godz. 12 trwać będzie dalsza część wydarzenia, czyli koszenie, grabienie i przewracanie skoszonej trawy. To dobra okazja, by zapoznać najmłodszych z tym, jak w przeszłości wyglądały prace polowe na polskiej wsi.

Bicykliada w Dzierzkowicach

To wydarzenie będzie połączone z Gminnym Dniem Dziecka oraz Międzypokoleniowym Festynem Ekologicznym. Tegoroczna Bicykliada odbędzie się w niedzielę (4 czerwca) i przebiegnie pod hasłem „Eko Zdrowo Rowerowo”. Rejestracja uczestników, którzy mają do wyboru aż trzy trasy, rozpocznie się o godz. 11, zaś wyjazd - o godz. 13. Natomiast od godz. 15:30 rozpocznie się część artystyczna na scenie plenerowej w Dzierzkowicach. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w poniższym artykule.

Motocyklowy Dzień Dziecka w Lublinie

4 czerwca z Placu Zamkowego w Lublinie po raz kolejny wyruszy rajd motocyklowy. Jego uczestnicy dotrą do placówki opiekuńczo-wychowawczej „Pogodny Dom”, gdzie podczas wspólnego grilla i przy rytmach muzyki przekażą podopiecznym upominki. Chętni do udziału w rajdzie powinni przynieść na miejsce wydarzenia np. słodycze, nowe zabawki lub pomoce szkolne. Wyjazd motocyklistów zaplanowano na godz. 11:30.

Kolorowy Dzień Dziecka w Chełmie

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (4 czerwca) w godz. 14-19 w Kumowej Dolinie w Chełmie. W programie m.in.: animacje, pokazy służb mundurowych, przejażdżki kucykami, warsztaty artystyczne oraz spektakl „Kłamstwa małej kozy” (godz. 15:30). Ponadto, w trakcie imprezy będzie można spotkać Olafa z „Krainy Lodu” oraz Myszkę Miki!

Gra miejska i Jarmark Hetmański w Zamościu

W ten weekend również w Zamościu nie zabraknie atrakcji. 3-4 czerwca będzie można wziąć udział w grze miejskiej przygotowanej z okazji Dnia Dziecka przez Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego. Oprócz tego, w sobotę i niedzielę w mieście odbywa się także znany w całej Polsce Jarmark Hetmański.

Świdnik Air Festival

Lotnicze święto powraca do Świdnika! Tegoroczny Świdnik Air Festival odbędzie się 4 czerwca. Nie zabraknie imponujących podniebnych akrobacji, pokazu bitwy powietrznej i oczywiście mnóstwa samolotów!

Zobacz także: Tak świętowano Lubelski Dzień Dziecka w Muzeum Wsi Lubelskiej! [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE