Pierwszy śnieg w tym sezonie! Lublin jest ukryty pod zimową pierzynką

i

Autor: MG

QUIZ

Ciekawostki z woj. lubelskiego. Sprawdź w tym quizie, co wiesz o regionie!

2023-12-11 15:37

Województwo lubelskie to obszar, który jest pełen ciekawostek. Myślicie, że znacie wszystkie tajemnice Lubelszczyzny? Teraz możecie to sprawdzić! Mamy dla was quiz złożony z 10 pytań, które dotyczą wyłącznie naszego regionu!

Lubelszczyzna to taki obszar na mapie Polski, który warto poznać zarówno turystycznie, jak i kulinarnie. Wiele o tym regionie mogą powiedzieć nam także różnorodne statystyki i wyliczenia. Dziś zapraszamy was do sprawdzenia się w teście dotyczącym województwa lubelskiego. Komplet punktów zgarną w nim tylko prawdziwi znawcy naszego regionu!

Połączyli mieszkańców Polski i Litwy. Niezwykły portal w Lublinie

Quiz o woj. lubelskim. Jak dużo wiesz o naszym regionie?

Pytania z poniższego quizu poruszają różne zagadnienia, których punktem wspólnym jest Lubelszczyzna i znajdujące się na jej terenie miejscowości. Będzie trochę o przyrodzie, trochę o atrakcjach turystycznych, a momentami zrobi się nawet tajemniczo! To jak, jesteście gotowi na sprawdzenie nieoczywistej wiedzy o woj. lubelskim? Przejdźcie do poniższych pytań i sprawdźcie, ile wiecie o naszym regionie. Życzymy powodzenia!

Co ty wiesz o Lubelszczyźnie? Quiz z ciekawostek o naszym regionie

Pytanie 1 z 10
Ile parków narodowych znajduje się na terenie woj. lubelskiego?

Zobacz także: Najbardziej zaludnione powiaty w woj. lubelskim. TOP 10

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE