Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Policja Lubelska Zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie: O krok od tragedii – chłopiec zasłabł w wannie po zatruciu CZADEM

2021-12-09 16:03

Informację o nieprzytomnym nastolatku otrzymali policjanci krasnostawskiej jednostki. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie powiatu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące 12-latka, który z niewiadomych powodów stracił przytomność podczas kąpieli. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratownicze.

Chłopiec zatruł się czadem

Na szczęście chłopiec odzyskał przytomność i został zabrany do szpitala w Krasnymstawie z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobną przyczyną zasłabnięcia 12-latka było podtrucie tlenkiem węgla z piecyka gazowego. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność oraz sprawdzanie instalacji gazowych i grzewczych zwłaszcza w okresie grzewczym.

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem, który nie ma smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie dusi w gardle. Nazywa się go „cichym zabójcą” osoba zatruta czadem po prostu może czuć się trochę gorzej i nagle stracić przytomność, po czym, jeśli nie udzieli się jej pomocy umiera w wyniku niedotlenienia. Najczęstszą przyczyną zatrucia czadem jest wadliwa instalacja grzewcza. Dlatego przed sezonem grzewczym należy zlecić sprawdzanie pieców i drożności kanałów wentylacyjnych w swoich domach. Warto też zainstalować w pomieszczeniu czujnik gazu, te niedrogie urządzenia w porę zaalarmują domowników, jeżeli dojdzie do ulatniania się czadu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Po Lublinie jeździ kolorowy świąteczny trolejbus.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE