Ceny węgla w PGE w 2023. Ile kosztuje ekogroszek? Dowiedz się więcej!

i

Autor: pexels.pl Zdjęcie ilustracyjne

Ceny węgla w PGE w 2023. Ile kosztuje ekogroszek? Dowiedz się więcej!

2023-03-15 17:17

Ile teraz kosztuje węgiel? Choć w listopadzie 2022 PGE obniżyło ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym, w tym roku węgiel jest już droższy. W naszym artykule podajemy aktualne ceny i tłumaczymy, jak wypełnić wniosek o tańszy węgiel.

Jakie są aktualne ceny węgla kamiennego?

Jak informuje PGE na swojej stronie, cena węgla opałowego typu ekogroszek/ groszek to około 1640 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem oraz cena węgla opałowego typu orzech to około 1590 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem, a także cena węgla typu miał energetyczny to około 1290 zł netto plus VAT + akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.

Jak kupić węgiel po obniżonej cenie od PGE?

Aby kupić węgiel – wskazano w komunikacie — należy na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla wypełnić specjalny formularz, w którym określa się formę prawną prowadzonej działalności oraz to, czy jest się finalnym nabywcą, czy podmiotem pośredniczącym.

"Pośredniczące podmioty węglowe (PPW) mają prawo do późniejszej odsprzedaży węgla klientom indywidualnym" - podała spółka.

Jak poinformowano, w formularzu należy podać też rodzaj surowca, który chce się kupić oraz dane kontaktowe. Gdy formularz zostanie złożony, pracownik PGE skontaktuje się z kupującym, przedstawi szczegółową ofertę, a następnie umowę sprzedaży, którą należy odesłać na wskazany adres i uzgodnić termin oraz miejsce realizacji zamówienia.

Tutaj możesz sprawdzić, gdzie najtaniej kupić węgiel!

Od 26 września można sprawdzać ceny węgla w na rządowej stronie! Mowa tu o cieplo.gov.pl. Dowiesz się tam dokładnie, gdzie można zakupić najtaniej węgiel oraz odkryjesz tu wszystkie punkty sprzedażowe w twoim rejonie. Cały czas aktualizowana jest lista potencjalnych punktów sprzedaży.  Na stronie można znaleźć, że najniższą cenę węgla znajdziecie w Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. w woj. lubuskim. Cena węgla zaczyna się tam od 345 zł za tonę!

W regionie woj. lubelskiego najtańszy węgiel dostaniecie w Transport Towarowy Handel Artykułami Rolno Przemysłowymi Chomczyński Krzysztof za 516 zł za tonę.

PGE obniżyło w listopadzie ceny węgla kamiennego

Od pierwszego listopada 2022 roku. PGE obniżyło ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym.

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski cytowany w komunikacie wskazał, że ostanie zmiany cen na rynku węgla kamiennego umożliwiły zakontraktowanie kolejnych dostaw wysokiej jakości węgla kamiennego po niższych kosztach. "Co pozwoliło nam na obniżenie ceny dla naszych odbiorców" - podał.

Dąbrowski poinformował, że zgodnie z planem PGE nadal będzie importowała węgiel kamienny do Polski. "Jeśli zmiany cen na rynkach hurtowych na to pozwolą, będziemy wprowadzali kolejne korekty w naszej ofercie" - przekazał dodając, że odpowiadająca za import i dystrybucję węgla spółka PGE Paliwa sprowadziła w tym roku ok. 5 mln ton węgla.

Zima coraz bliżej! Wielu Polaków boi się, że nie będzie czym ogrzać domów...

Posłuchaj, co mówią o kłopotach z opałem!

Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE