Byliśmy w odnowionym Parku Ludowym. Zobacz jak teraz wygląda [WIDEO]

i

Autor: OM

Byliśmy w odnowionym Parku Ludowym. Zobacz jak teraz wygląda [WIDEO]

2020-12-24 14:00

Mieszkańcy Lublina korzystają już z odnowionego Parku Ludowego. Po kilkunastu miesiącach zakończyła się jego rewitalizacja.

W parku pojawiło się ponad 670 nowych drzew i ponad 1500 nowych krzewów. Do tego dydaktyczny ogród roślin wodnych, ścieżka trawiasta i akustyczna, amfiteatr z fontanną, place zabaw ze strefami dla dzieci w różnym wieku, siłownia zewnętrzna. Przestrzeń odnowionego parku sprzyja także miłośnikom rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek, a także właścicielom czworonogów.

–  Odnowiony Park Ludowy jest już gotowy i dostępny dla mieszkańców. Ten zielony teren w centrum miasta, dzięki kompleksowo przeprowadzonej rewitalizacji odzyskał dawny blask i na nowo będzie strefą wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu dla wszystkich mieszkańców. To park pełen atrakcji dla osób lubiących aktywny wypoczynek, z nowoczesną infrastrukturą i nowatorskimi rozwiązaniami architektonicznymi. Jestem przekonany, że Park Ludowy będzie jednym z ulubionych miejsc mieszkańców Lublina i naszym wspólnym powodem do dumy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Park Ludowy w Lublinie już otwarty. Zobacz jak teraz wygląda.

- Wszystkie główne wejścia do parku są już otwarte dla mieszkańców - mówi Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Park jest pełen różnych atrakcji. Oczywiście tą główną jest amfiteatr z fontanną oraz ogród roślin wodnych. Ale są też dwa duże place zabaw ze strefami dla dzieci w różnym wieku, strefa linariów, a także strefa aktywnego wypoczynku z siłownią zewnętrzną. Są tu także naturalne ścieżki rowerowe dla rowerzystów.

Rewitalizacja parku rozpoczęła się w 2019 roku. Koszt to około 44 mln złotych, przy dofinansowaniu europejskim w wysokości 20,5 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE