Budynki Zarządu Nieruchomości Komunalnych nie mają kominiarza

2022-01-17 19:17
Budynki Zarządu Nieruchomości Komunalnych nie mają kominiarza
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Andreas1967

Wszystko przez to, że ciągle nie rozstrzygnięto przetargu na usługi kominiarskie, czyli czyszczenie kominów i przewodów wentylacyjnych w ponad 300 budynkach. We wtorek nastąpi otwarcie kolejnych ofert. Jeżeli tym razem nie będą miały błędów formalnych procedury wyboru wykonawcy będą mogły toczyć się dalej.

- Rozpisaliśmy już drugi przetarg, ponieważ postępowanie, które wdrożyliśmy pod koniec roku zostało unieważnione ze względów formalnych. Wykonawcy, którzy złożyli oferty złożyli je w sposób nieprawidłowy, wobec czego musieliśmy wszystkie odrzucić, unieważnić postępowanie i wdrożyć nowe - mówi Łukasz Bilik, rzecznik ZNK. - Nie dopuszczamy w ogóle takiej możliwości żeby usługi kominiarskie na którymkolwiek z obiektów były nierealizowane. W tej chwili do końca marca mamy zapewnione już usługi wynikające z umów poprzednio zawartych, natomiast będziemy poszukiwać w międzyczasie wykonawców na najbliższe 37 miesięcy.

Całe postępowanie przetargowe może potrwać nawet miesiąc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE