Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie w zimowej odsłonie. Zobacz zdjęcia i WIDEO Z DRONA

2023-02-07 21:48

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie to jedna z największych miejskich inwestycji ostatnich lat. Jej koszt opiewa na blisko 340 mln zł. Sprawdziliśmy, jak na początku lutego 2023 r. wyglądają postępy prac. Oto, jak Dworzec Metropolitalny prezentuje się w zimowej odsłonie. Mamy zdjęcia i wideo z drona!

Budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie ruszyła w 2021 r. Nowoczesny trójkondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ponad 18 tys. m2 powstaje między ul. Młyńską, Gazową i Dworcową. Docelowo ma obsługiwać zarówno autobusy komunikacji miejskiej, jak i pozamiejskiej, a także dalekobieżnej. Pod budynkiem powstaje także parking podziemny, w którym znajdzie się miejsce dla 174 samochodów.

Zobacz WIDEO:

Lublin. Budowa dworca metropolitarnego

Inwestycja, oprócz budowy budynku dworca, obejmuje także przebudowę układu komunikacyjnego wokół niego. Do końca 2022 r. zakończyła się część prac wokół tego zagadnienia. Projekt zakłada także całkowicie nowy wygląd Placu Dworcowego, który ma się stać ozdobnym deptakiem.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie to inwestycja za prawie 340 mln zł. Przypomnijmy, że pierwotnie budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie miała się zakończyć w lipcu 2022 roku. Aktualny termin oddania dworca do użytku to 28 lutego br., ale wykonawca już w listopadzie ub. r. złożył prośbę do miasta o pozwolenie na przedłużenie prac do końca bieżącego roku.

W styczniu zaawansowanie prac oceniono na 80 procent.