pobicie dostawcy pizzy

i

Autor: Policja Lubelska

przemoc

Prezydent zabiera głos w sprawie napaści na pracownika lubelskiej pizzerii. Sprawca usłyszy zarzuty

2023-05-29 13:20

Był opluty, bity pięściami i kopany po głowie za to, że ma czarną skórę i nie chce podwieźć agresora. Teraz człowiek, który zaatakował Krystiana z lubelskiej pizzerii, odpowie za pobicie. Sobotni atak skomentował też prezydent miasta Krzysztof Żuk.

Doszło do niego w sobotę po 20 pod sklepem spożywczym przy ul. Lipińskiego w Lublinie. To właśnie tam Krystian podjechał, żeby kupić papierosy. Kiedy siedział w aucie, miejsce pasażera zajęł obcy człowiek, chcąc, żeby ten go podwiózł.

– Wracając do samochodu grupa osób stwierdziła, że skoro jest „czarny” to znaczy „bolt” i wsiedli mu do samochodu” – relacjonowali na Facebooku właściciele pizzerii.

Krystian tłumaczył nachalnemu pasażerowi i jego znajomym, że nie jeździ na taksówce, ale rozwozi pizzę. Wtedy napastnik go opluł i zaczął kopać i bić pięściami po głowie. Nigeryjczykowi podczas ataku udało się zadzwonić do szefa i poinformować, gdzie jest i co się z nim dzieje.

Traf chciał, że w pizzerii akurat wolną sobotę spędzał policjant. Kiedy usłyszał o napaści, wezwał patrol i sam również udał się na miejsce zdarzenia. Okazało się, że napastnik był pijany i z czasem atakować dostawcę zaczął też towarzysz agresora.

Policja zatrzymała atakującego i szybko zorientowała się, że był już wielokrotnie notowany. W poniedziałek usłyszy zarzuty. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia, a za używanie przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz zdjęcia: Auto uderzyło w betonowy przepust. Potem stanęło w płomieniach 

Atak na dostawcę pizzy - prezydent Krzysztof Żuk

W poniedziałek do sobotniego zdarzenia odniósł się też prezydent Lublina.

– Staramy się, aby Lublin był domem dla nas wszystkich, niezależnie skąd pochodzimy, jakiego jesteśmy wyznania czy też jaki kolor ma nasza skóra. Dlatego wstrząsnęła mną informacja o pobiciu Pana Krystiana, pracownika jednej z lubelskich pizzerii.

Jako Prezydent Miasta czuję się odpowiedzialny za wszystkich mieszkańców i mieszkanki Lublina, w tym za blisko 60 tysięcy osób studiujących w Lublinie, z których ponad 8 tysięcy pochodzi z zagranicy, a prawie 1300 z krajów afrykańskich.

Mam nadzieję, że służby powołane do ścigania sprawców zadziałają szybko i skutecznie, a osoby, które dopuściły się tego czynu poniosą należytą karę.Jednocześnie poleciłem Komendantowi Straży Miejskiej Miasta Lublin wprowadzenie wzmożonych kontroli przez funkcjonariuszy miejskich w okolicach miejsca zdarzenia oraz zwróciłem się do Komendanta Miejskiego Policji o objęcie tego rejonu wzmożonym nadzorem prewencyjnym.

W naszym mieście nie ma zgody na jakąkolwiek przemoc.

UkrAlina - gen. Mirosław Różański
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE