Adam Głowacz

i

Autor: Brama Grodzka Teatr NN

Smutna wiadomość

Bronowice straciły oddanego społecznika. Nie żyje Adam Głowacz

2023-11-21 8:51

Prawie ćwierć wieku angażował się w rozwój dzielnicy Bronowice i był „człowiekiem-instytucją”. Nie żyje Adam Głowacz. Zmarł w wieku 94 lat. – Trudno sobie wyobrazić Bronowice i Lublin bez pana Adama – napisał prezydent Krzysztof Żuk.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci pana Adam Głowacza, wieloletniego przewodniczącego Rady Dzielnicy Bronowice, człowieka-instytucji dla tej części miasta. W swoim długim życiu był nie tylko energicznym liderem lokalnej dzielnicowej społeczności, ale też zasłużonym dla przemysłu pracownikiem FSC oraz działaczem sportowym. Trudno sobie wyobrazić Bronowice i Lublin bez pana Adama. Niech spoczywa w pokoju – pożegnał zmarłego na facebookowym profilu prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Głowacz poza działalnością w radzie dzielnicy (a także radzie miasta) był członkiem Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice. Ale choć większość życia spędził w Lublinie, nie tu się urodził. Pochodził z Żurawicy koło Przemyśla, a w naszym mieście osiedlił się po studiach na wrocławskiej politechnice, w 1951 r. Na rzecz Bronowic zaczął działać już rok później. Za swoją aktywność dostawał odznaczenia, m.in. państwowe i lokalne.

Największy cmentarz w Polsce przed 1 listopada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE