Brał udział w wieczorze kawalerskim, utonął. Tragedia niedaleko Kraśnika [WIDEO]

2020-08-16 13:16
Kadr z filmu, przygotowanego przez kraśnickie służby mundurowe
Autor: KWP Lublin Kadr z filmu, przygotowanego przez kraśnickie służby mundurowe

Tragiczny finał wieczoru kawalerskiego w woj. lubelskim. W sobotę wieczorem (15.08) utonął 35-letni mężczyzna, który brał udział w imprezie w miejscowości Rudnik Pierwszy (gm. Kraśnik). Przy tej okazji kraśnickie służby mundurowe ponawiają apel o ostrożność nad wodą. Prezentują także specjalny spot, który stworzyli.

Jak ustaliła policja, z grupy osób bawiących się na wieczorze kawalerskim, dwóch mężczyzn przed północą postanowiło łódką wypłynąć na staw. Gdy łódka się przewróciła, trzeci mężczyzna, 35-latek stojący na brzegu, wskoczył do wody żeby przyjść im z pomocą. Niestety utopił się. Jego ciało wydobyli strażacy. Policja przypomina, że alkohol i przecenianie swoich umiejętności to najczęstsze przyczyny utonięć.

Kraśniccy policjanci wraz z innymi służbami ratującymi życie postanowili przypomnieć, jakie zagrożenia czyhają na nas, kiedy odpoczywamy nad wodą. Wspólnie nagrali spot, który ma za zadanie uzmysłowić nam wszystkim, jak wiele popularnych zachowań może zakończyć się tragedią.

Jezioro, rzeka, staw, zalew czy też basen - to tam kierujemy się by odpocząć. Jednak jak pokazują policyjne statystyki, nie zawsze w takich miejscach zachowujemy się rozważnie i bezpiecznie.

Do realizacji spotu włączyły się również inne kraśnickie podmioty: Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku, portal "Kraśnickie Ratownictwo" wraz z instytucjami miasta Kraśnik oraz służbami ratowniczymi stacjonującymi na terenie obiektów rekreacyjnych.

Niebezpieczne zdarzenia z pieszymi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE