„Beksiński w Lublinie”. Zobacz zdjęcia z wernisażu wystawy

2022-11-09 13:30

Lubelscy miłośnicy sztuki mogą już zobaczyć na żywo dzieła Zdzisława Beksińskiego. W murach Centrum Spotkania Kultur zagościło kilkadziesiąt obrazów mistrza. Zobaczcie zdjęcia z wernisażu wystawy „Beksiński w Lublinie”.

50 wyselekcjonowanych obrazów autorstwa Zdzisława Beksińskiego, fotografie, grafiki komputerowe, fotomontaże oraz wystawa multimedialna pn. „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” o twórczości artysty czeka na zwiedzających w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (na poziomie -1). Odwiedzający mają szansę skorzystać z technologii Virtual Reality, dzięki której mogą „odbyć podróż do środka” tych obrazów.

Zaprezentowane na lubelskiej wystawie dzieła pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Ekspozycja jest wynikiem współpracy między Fundacją Beksiński, lubelskim CSK a sanockim muzeum.

Kiedy można zobaczyć dzieła Beksińskiego w Lublinie?

Od 9 listopada ekspozycję można zwiedzać codziennie w następujących godzinach:

  • poniedziałek – piątek w godz. 13-20:30 (ostatnie wejście o godz. 19),
  • sobota – niedziela w godz.11-20:30 (ostatnie wejście o godz. 19),
  • wystawa nie będzie czynna: 24-26 grudnia, w Sylwestra i Nowy Rok oraz 2 stycznia.

Wydarzenie jest biletowane. Wejściówki można zakupić na stronie internetowej: beksinskiwlublinie.pl lub w punkcie sprzedaży biletów w CSK.

Wystawę „Beksiński w Lublinie” można oglądać do 29 stycznia 2023 r.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE