Budynek CSK i okolice z lotu ptaka

i

Autor: Facebook / Spotkania Kultur Budynek CSK i okolice z lotu ptaka

Beksiński w Lublinie. Mieszkańcy naszego miasta będą mogli zobaczyć niezwykłą wystawę

2022-11-02 16:43

9 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie rozpoczyna się wyjątkowa ekspozycja prezentująca bogatą i różnorodną twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących artystów współczesnych. Mowa tu oczywiście o Zdzisławie Beksińskim.

Na wystawie „Beksiński w Lublinie” zaprezentowane zostanie 50 specjalnie wyselekcjonowanych obrazów artysty, które na co dzień nie są wystawione w największej galerii Beksińskiego w MHS.

W kolejnej sali ekspozycji – City Project -1 udostępnione zostaną zwiedzającym liczne fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe wraz z obszerną wystawą multimedialną Human Condition: Beksiński Multimedia Exhibition, która zabierze zwiedzających w klimatyczną podróż ukazującą przekrój twórczości Mistrza. Poprzez doświadczenia Virtual Reality będzie można również odbyć podróż „do środka” obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w Stereoskopii (3D). Będzie to pierwsze w Lublinie tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości tego słynnego malarza.

Wystawa będzie dostępna do 29 stycznia 2023 roku. Zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00 do 20.30 (19.00 ostatnie wejście), a w soboty i niedziele w godzinach 11-20.30.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE