Będzie nowy pokaz na fontannie multimedialnej. Na Placu Litewskim zobaczymy słynną legendę

2020-02-24 15:09 OM
Będzie nowy pokaz na fontannie multimedialnej. Na Placu Litewskim zobaczymy słynną legendę
Autor: pixabay/

W nowym sezonie turystycznym zobaczymy nowy pokaz na fontannie na Placu Litewskim. Ratusz szuka właśnie osoby lub firmy, która zajmie się opracowaniem nowej animacji, która będzie wyświetlana w centrum miasta.

Pokaz dedykowany będzie najmłodszym mieszkańcom Lublina.

- Będzie to 9 minutowe widowisko opowiadające "Legendę o czarciej łapie". - mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin - Do składania ofert zapraszamy wszystkich oferentów, którzy będą w stanie wykonać dla nas taką aplikację sterującą urządzeniami fontanny, w tym pracą dysz, oświetlenia. Do tego musi być dołączona wizja i dźwięk, tak aby powstało kolorowe, multimedialne widowisko.

Oferenci, którzy chcieliby wykonać animację "Legendy o czarciej łapie" muszą się spieszyć, ponieważ do wtorku 25 lutego mają czas żeby się zgłosić. W specyfikacji zamówienia zamieszczono scenariusz całego widowiska.

- Opiera się on na bardzo dobrze znanej "Legendzie o czarciej łapie". - dodaje Głazik - Widowisko ma opowiadać o rozstrzygnięciu w Trybunale Koronnym. Wdowa usłyszała tam niesprawiedliwy wyrok, a wtedy sam diabeł przyszedł sprawiedliwie osądzić ludzi zostawiając wypalony odcisk łapy na sędziowskim stole.

Nowy pokaz na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim zobaczymy prawdopodobnie w czerwcu.