Będzie gorąco i niebezpiecznie. IMGW ostrzega mieszkańców woj. lubelskiego

2022-07-01 11:57
IMGW: ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałem będą obowiązywać do soboty, pojawią się też groźne burze z gradem
Autor: unsplash.com

W ostatnich dniach temperatura jest bardzo wysoka i ma być jeszcze wyżej. Weekend jednak zapowiada się troszkę inaczej. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

- W wielu miejscach temperatura powietrza zbliża się lub przekracza 30°C. W ciągu najbliższych dwóch godzin temperatura powyżej 30°C będzie występować już na przeważającym obszarze – czytamy na stronie IMGW.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia

Temperatura maksymalna w dzień od 34°C do 37°C.

Jednak to nie wszystko. W nocy z piątek na sobotę prognozowane są niebezpieczne zjawiska atmosferyczne:

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 45 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW.

Przed burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu dostają już SMS-owe ostrzeżenia.

Kolejne dni mają przynieść wytchnienie. W sobotę temperatura po nocnych burzach będzie oscylowała w okolicy dwudziestu paru stopni. Niestety, od niedzieli temperatura ma znów rosnąć.

Sonda
Czy boisz się burzy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE