Będą duże zmiany w ruchu przy rondzie Sportowców

2021-10-12 17:45
Będą duże zmiany w ruchu przy rondzie Sportowców
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/Reginal

Już od najbliższego czwartku przy rondzie Sportowców nastąpi zmiana organizacji ruchu. Po rondzie będzie można jeździć tylko jednym pasem, natomiast na przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej samochody w ogóle nie będą mogły jeździć.

- Ma to związek z kolejnym etapem prac przy modernizacji ulic w rejonie budowanego dworca metropolitalnego - mówi Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. - Ruch po rondzie będzie odbywał się wyłącznie jednym pasem. Tym samym na dojazdach do ronda (na ul. Krochmalnej, ul. Stadionowej oraz ul. Gazowej) nastąpią zwężenia. Na ul. Młyńskiej ruch będzie się odbywał jednokierunkowo (dla pojazdów jadących od ul. Młyńskiej w ramach wprowadzonej wcześniej czasowej organizacji ruchu).

Po przebudowywanym odcinku ul. Krochmalnej samochody będą miały zakaz jazdy.

- Objazd wyznaczono przez ul. Cukrowniczą oraz ul. Lubelskiego Lipca '80 - dodaje Justyna Góźdź. - Z ograniczenia wyłączono pojazdy budowy, komunikacji zbiorowej, służb komunalnych, pojazdy dojeżdżające do posesji znajdujących się przy ul. Krochmalnej 4, 4a, 4b oraz rowery. Ruch pieszych wokół ronda zostanie przekierowany na tymczasowe ciągi piesze, a w późniejszym etapie na docelowe chodniki. Na czas prowadzonych prac, przejazdy rowerowe na rondzie oraz przejścia dla pieszych nie będą funkcjonować.

Taka organizacja ruchu potrwa do marca przyszłego roku. W tym czasie drogowcy rozbiorą istniejące rondo i infrastrukturę towarzyszącą. Po przebudowie nowe rondo będzie większe i zmieni swoją geometrię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE