Baby boom u lubelskich sokołów!

i

Autor: screen peregrinus.pl/lublin

LUBELSKIE SOKOŁY

Baby boom u lubelskich sokołów: w gnieździe są już trzy pisklęta! Zobacz zdjęcia

2023-04-24 9:16

To kolejne dobre wieści z gniazda sokołów na lubelskim Wrotkowie. Wrotka i Czart doczekali się już trójki piskląt! Teraz pozostaje nam czekać na wyklucie pozostałej dwójki.

Przypomnijmy, że w tym roku Wrotka złożyła w gnieździe 5 jaj. Jak już informowaliśmy, pierwsze tegoroczne pisklę pojawiło się u lubelskich sokołów w czwartek (20 kwietnia). W trakcie minionego weekendu wykluły się natomiast kolejne dwa sokoliki, zatem dumni rodzice mają już trójkę potomstwa. W gnieździe pozostają jeszcze dwa jajka.

Historia lubelskich sokołów

Sokoły wędrowne zamieszkują komin elektrociepłowni na Wrotkowie w Lublinie od 2016 r. Na początku sokolą parę tworzyli Wrotka i Łupek, jednak niestety w 2021 r. samiec zaginął, prawdopodobnie zatruwając się zdobyczą. W tym samym czasie z czwórki wyklutych piskląt przeżyły tylko dwa. Wśród nich był Czart i to właśnie on zajął miejsce Łupka. W ubiegłym roku Wrotka również złożyła jaja, jednak ze względu na zbyt młody wiek samca żadne z nich nie było zalężone.

Życie lubelskich sokołów można podglądać tutaj.

Zobacz zdjęcia: U lubelskich sokołów są już trzy pisklęta!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE