Atak gigantów w Lublinie! Do obejrzenia z bliska będą rośliny owadożerne [AUDIO]

2020-02-24 16:26 Bartłomiej Ważny
Na Targach Lublin tym razem czekać będą na nas rośliny owadożerne
Autor: Festiwal Roślin Owadożernych Na Targach Lublin tym razem czekać będą na nas rośliny owadożerne

Rosiczki, dzbaneczniki i inne rośliny owadożerne zjadą do Lublina. W połowie marca (14-15.03) odbędzie się Festiwal Roślin Owadożernych "Atak Gigantów". To największa na świecie żywa wystawa tego rodzaju.

Zamiast cierpliwie czerpać pożywienie z korzeni, one wolą zaprosić je do siebie... Najciekawsze rośliny owadożerne będzie można wkrótce podziwiać na własne oczy w Lublinie. Na terenie Targów Lublin pojawią się setki okazów. Będą także warsztaty i pokazy, a do tego najpiękniejsze storczyki i drzewka bonsai. Czego dowiemy się o samych roślinach owadożernych?
- Będziemy opowiadali o tym, w jaki sposób tymi roślinami się opiekować, jakie zabiegi pielęgnacyjne nas czekają, czy też jak w domowych warunkach takie rośliny rozmnażać - mówi współorganizator, Błażej Maciorowski. - Będą także atrakcje dla dzieci, m. in. balonowe show i pokaz baniek mydlanych.

W harmonogramie mamy m. in. warsztaty, przekonamy się w ich trakcie, jak wygląda rok z życia rośliny owadożernej. Będą one bezpłatne, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - warto zainteresować się nimi nieco wcześniej. Organizatorzy podpowiedzą także, jak takimi roślinami zająć się... we własnym domu. Na imprezie zobaczymy m. in. muchołówki, dzbaneczniki, rosiczki czy cefalotusy.

Będą także pokazy karmienia wszystkich tych owadożernych roślin. W ramach wydarzenia będzie można podziwiać również najpiękniejsze storczyki i drzewka bonsai. Festiwal Roślin Owadożernych "Atak Gigantów" zaplanowano na weekend 14-15 marca, na terenie Targów Lublin. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio Eska. Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora.

Festiwal Roślin Owadożernych "Atak Gigantów" już wkróce w Lublinie. Zaprasza współorganizator, Błażej Maciorowski: