Znasz alkohole z czasów PRL-u? Sprawdź się!

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Alkohol z czasów PRL-u. Co o nich wiesz? Sprawdź się [quiz +18]

2023-12-06 17:14

W czasach PRL-u trudno było kupić wiele produktów, więc wódka stała się najtańszą przyjemnością. Prowokowało to do wniosków, że to komuniści rozpijają naród, aby nim łatwiej manipulować, ale bez względu na przyczynę wspomnienia pozostały. A wy co pamiętacie o alkoholu w czasach PRL? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

Wódka władała życiem Polaków w czasach PRL-u. W ten sposób „zapijano” szarą codzienność, która polegała na chodzeniu do pracy i ciężkich powrotach. Pito w miejscu pracy, na przyjęciach lub nawet samemu. Choć alkohol był trudno dostępny, to ludzie i tak sobie radzili i wytwarzali swoje własne trunki.

Jakie alkohole piliśmy w PRL-u?

Tego typu produkty były kartą przetargową. Dawno alkohol urzędnikom, adwokatom i innym ważnym osobistościom. Wręczano wódkę, bimber lub wino jako prezent. Często na butelkę opakowaną w szary papier, taki jak w kwiaciarniach, mówiono „sztywny bukiet”. Dawno też w ten sposób łapówki. Jak widać, alkohol był bardzo powszechny w polskich narodzie. Pamiętacie coś z tego czasu? Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie!

Scena ostrego seksu wstrząsnęła epoką PRL. Historia z Koprem

Okres PRL – kiedy był?

PRL to okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. To czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to okres, kiedy ludzie najczęściej spotykali się i spędzali ze sobą każdą wolną chwilę.

Co wiesz o alkoholach z czasów PRL? QUIZ

Pytanie 1 z 11
„Literatka” w czasach PRL miała pojemność:

Zobacz także: Jak wyglądała praca w czasach PRL? Zobaczcie te zdjęcia z lubelskich fabryk

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE