Akcja krwiodawstwa przed komendą wojewódzką w Lublinie. Policjanci oddali blisko 10 litrów krwi! [ZDJĘCIA]

2022-12-21 16:41

Zarówno mundurowi, jak i cywilni pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przyłączyli się do akcji krwiodawstwa, by pomóc potrzebującym.

Mobilny punkt poboru krwi ustawił się w środowy ranek przed budynkiem KWP w Lublinie. W akcji krwiodawstwa czynny udział wzięło łącznie 19 mundurowych i pracowników cywilnych komendy, którzy oddali prawie 10 litrów krwi.

– Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też i dzisiaj – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego KWP w Lublinie.

Policjanci mają nadzieję, że podobne mobilne akcje krwiodawstwa zachęcą coraz więcej osób do regularnego oddawania krwi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE