Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: fot. nadesłane materiały prasowe

Absolwenci architektury z Politechniki Lubelskiej najlepsi w kraju!

2022-10-26 12:38

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej opublikowała raport „IARP TOP 10 2021” dotyczący uczelni kształcących architektów. Politechnika Lubelska znalazła się trzykrotnie we wszystkich zestawieniach na podium.

Sukces Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej 

W raporcie pod uwagę wzięto 35 szkół wyższych kształcących architektów. Głównym kryterium w rankingu był wynik egzaminu na uprawnienia projektowe. W rankingu „IARP TOP 10 2021” Politechnika Lubelska aż trzykrotnie znalazła się na podium. Lubelska uczelnia została nagrodzona w kategoriach: uczelnia kształcąca architektów, studia I stopnia oraz studia II stopnia.

Prodziekan ds. studenckich Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski tłumaczy jak tworzony jest ranking IARP.

Pod uwagę brano liczbę absolwentów danej uczelni, które pozytywnie zdały egzamin na uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Uzyskanie tych uprawnień jest niezbędnym elementem do pełnego wykonywania zawodu architekta."

Egzaminy na uprawnienia odbywają się dwukrotnie w ciągu roku i zgodnie z ustawą są przeprowadzane przez Izbę Architektów RP. Nad ich przebiegiem czuwają krajowa i okręgowe komisje kwalifikacyjne. Egzaminy w całej Polsce odbywają się w oparciu o te same zasady i jednakowy zestaw pytań, co gwarantuje ich porównywalność.

Władze Wydziału Budownictwa i Architektury nie ukrywają dumy ze swoich absolwentów.

„Wypadli oni rewelacyjnie, pokonując największe uczelnie w kraju. Ta wspaniała ocena jest potwierdzeniem wysokiego poziomu nauki na kierunku architektura. Kształcąc architektów, zwracamy szczególną uwagę na to, by po zakończeniu nauki młodzi ludzie sami mogli świadomie decydować o swojej przyszłości” – informuje dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE