35 żołnierzy z Dęblina przebywa na kwarantannie z powodu wykrycia u jednego z nich koronawirusa

2020-04-30 18:38
żołnierz
Autor: pixabay.com

Jeden z żołnierzy 41. Bazy Lotnictwa Szkoleniowego w Dęblinie jest zakażony koronawirusem. 35 osób stacjonujących w jednostce przebywa obecnie na domowej kwarantannie.

SARS-CoV-2 wykryto u dęblińskiego żołnierza w sobotę 25 kwietnia. Teraz przebywa on w szpitalu zakaźnym w Łukowie. Wszyscy żołnierze, którzy mieli kontakt z zakażonym, zostało skierowanych na domową kwarantannę.

O tym, czy praca jednostki jest w jakiś sposób zagrożona, mówi rzecznik prasowy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego por. Ewa Złotnicka:

Ten procent osób przebywających na kwarantannie w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie jednostki. Wykonujemy wszystkie zadania zgodnie ze swoim przeznaczeniem, nie ma żadnych ograniczeń w działalności bieżącej i utrzymywany jest cały czas wymagany poziom zdolności operacyjnych i bojowych.

W celu zachowania środków ostrożności od połowy marca wszystkim osobom, które wchodzą na teren dęblińskiej jednostki, mierzona jest temperatura. Gdzie tylko było to możliwe, żołnierze przeszli na tryb komunikacji teleinformatycznej. W budynkach jednostki prowadzona jest także dezynfekcja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE