Zbadaj się na obecność koronawirusa w Łomży - punkt dla przebywających w kwarantannie

2020-05-21 15:30 mszzz
Mobilny punkt pobrań w Łomży
Autor: mszzz

W Łomży działa już mobilny punkt poboru materiału do badań na obecność koronawirusa. Punkt jest dla osób przebywających w kwarantannie. Takich miejsc w Podlaskiem jest już 12. Kto może z nich korzystać i na jakich zasadach? Sprawdźcie!

Punkty pobrań są dla osób przebywających w kwarantannie. I zostały stworzone po to, by ułatwić powrót do normalności osobom, które kończą izolację. Każda osoba, która znajduje się w 12. dobie kwarantanny może sprawdzić, czy choruje. Ale należy spełnić następujące warunki: trzeba mieć własny samochód i dojechać nim do mobilnego punktu bez kontaktu z innymi osobami.

Mobilny punkt pobrań w Łomży znajduje się w punkcie komunikacyjnym przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W ten sposób pacjenci mają zapewniony łatwy dojazd, z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa dla osób z niego korzystających i personelu medycznego.

Wymaz jest pobierany bez konieczności opuszczania samochodu, a wynik badania będzie można sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta. Test na obecność koronawirusa jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Punkt w Łomży działa codziennie w godzinach 9:00-11:00. W Podlaskiem takie punkty pobrań działają także w: Białymstoku, Grajewie, Łapach, Siemiatyczach, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Zambrowie, Wysokiem Mazowieckiem, w Kolnie i w Suwałkach.

Na ten temat pisaliśmy już tu: https://www.eska.pl/lomza/w-lomzy-bedzie-mozna-mobilnie-zbadac-sie-na-obecnosc-koronawirusa-aa-6Mgv-fS3u-u2b9.html