Zanurzcie się w głębiny oceanu z łomżyńskim teatrem! Nadchodzi nowa premiera

2020-09-25 13:06 mżet
Teatr Lalki  i Aktora zaprasza na nowy spektakl
Autor: mżet

Teatr Lalki i Aktora w Łomży zaprasza małych i dużych widzów do podwodnego świata. Pierwszą premierą nowego sezonu artystycznego jest "Mała syrenka". To nie tylko adaptacja jednej z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, ale też uniwersalna opowieść o pierwszej miłości i poświęceniu. Sztuka ma też zaskakujący wątek eko - edukacyjny.

26 września do repertuaru Teatru Lalki i Aktora w Łomży dołączy kolejna sztuka. Tym razem aktorzy zapraszają małych i większych widzów do świata tytułowej "Małej Syrenki". Spektakl jest adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena, ale młodzi twórcy, którzy pracowali nad realizacją sztuki od prawie dwóch lat (!), wyciągnęli z tej opowieści uniwersalny i całkiem nowy, współczesny wątek. Skupiając się na pierwszej miłości głównej bohaterki, reżyserka, Anna Wolszczak, wplotła w tę historię motyw destrukcyjnej relacji człowieka z naturą, co nadaje sztuce wydźwięk edukacyjny.

Tytułowa bohaterka wkracza w okres dojrzewania i buntu, pragnie doświadczyć tego, co nieznane, obce, niezwykłe dla jej podwodnego świata. W dniu swoich urodzin łamie podstawową zasadę i wypływa na zewnątrz. Zachwyca się słońcem, tańcem i spotyka Księcia. Okazuje się jednak, że ten świat nie jest perfekcyjny, a ludzie zapomnieli, jak żyć w zgodzie z naturą.  - czytamy na stronie Teatru Lalki i Aktora w Łomży - Surrealistyczna scenografia, inspirowana barwnym światem morskich głębin, ukazuje również ogrom zanieczyszczeń środowiska. 

Za reżyserię Małej Syrenki odpowiada Anna Wolszczak, a zachwycającą morską scenografię stworzyła Marta Kodeniec. Muzykę do spektaklu stworzyła Paulina Derska. Kreację aktorską energicznej "Małej Syrenki" stworzyła rozpoczynająca przygodę w łomżyńskim teatrze młoda aktorka- Julia Sacharczuk. Premiera spektaklu odbędzie się już w najbliższą sobotę (26.09.) o godzinie 17.