Wydarzenia

"Zaczarowany Las" w Akademii Nauk Stosowanych

2023-04-21 10:39

Wczoraj w Akademii Nauk Stosowanych można było spotkać niezwykłe postacie: psotnego muchomorka, królową elfów, rozbrykanego jelonka, a nawet cekinową kobrę. Za nami siódme Akademickie Mistrzostwa Makijażu Fantazyjnego. W tegorocznej odsłonie kolorowego konkursu udział wzięło ponad 20 uczestniczek, nie tylko z Łomży.

Wczoraj (20.04) do łomżyńskiej Akademii Nauk Stosowanych zjechały pasjonatki makijażu z całego województwa. Dziewczyny dały pokaz swoich umiejętności i kreatywności wymalowując mieszkańców Zaczarowanego Lasu. Magiczne miejsce, pełne żywiołów i niezwykłych postaci było tematem przewodnim tegorocznej edycji Mistrzostw Makijażu Fantazyjnego.

Uczestniczki rywalizowały o zwycięstwo w trzech kategoriach:

  • Szkół Ponadpodstawowych,
  • Policealnych Szkół Kosmetycznych,
  • Studenci Akademii Nauk Stosowanych.

Pierwsze miejsce w kategorii "Szkół Ponadpodstawowych" zajęła ze swoim projektem Wiktoria Szabracka, która do Łomży przyjechała z Ciechanowca. Miłośniczka makijażu zdecydowała się na stworzenie wodnej postaci.

Zaczarowany las to także żywioły, woda, która daje życie roślinom, zwierzętom. Uznałam, że oryginalnym pomysłem będzie zrobić z mojej modelki leśny strumień - zdradziła Wiktoria - nie sądziłam, że uda mi się wygrać!

W kategorii Uczniowie Policealnych Szkół Kosmetycznych pierwsze miejsce wywalczyła Anastazja Krasowska, która ze swoim projektem przyjechała aż z Białegostoku. Uczennica Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych wykreowała niepokojącą, ale przyciągającą wzrok postać kobry. Makijażystka wykazała się tu nie tylko umiejętnościami wizażu, ale również krawieckimi. Sama, od podstaw, uszyła cekinową suknię z długim ogonem wykorzystując do jego usztywnienia... druty dentystyczne.

W kategorii "Studenci ANSŁ" pierwsze miejsce zajęła Anna Żerańska.

W tegorocznej edycji makijażowych zawodów udział wzięło ponad 20 pań.

Kategoria I - Uczniowie Szkół Ponadpodstawowych

  • Miejsce I- Wiktoria Szabracka, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu/Technik Usług Kosmetycznych i Fryzjerskich 
  • Miejsce II- Karolina Boratyńska, Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie 
  • Miejsce III- Agata Siejk, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

Kategoria II - Uczniowie Policealnych Szkół Kosmetycznych

  • Miejsce I- Anastazja Krasowska, Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku

Kategoria III- Studenci ANSŁ 

  • Miejsce I- Anna Żerańska
  • Miejsce II- Klaudia Okurowska
  • Miejsce III- Julia Dąbkowska
Makijaż od podstaw! Jak go wykonać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE