Sportowe obchody 15 sierpnia

Autor: pixabay.com

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Łomży można wywalczyć puchar

2021-08-03 10:58

W świąteczny weekend (14-15 sierpnia) czekają nas dwa turnieje: siatkówki plażowej i tenisa ziemnego w deblu. Zawody mają charakter otwarty, co oznacza, że udział w zabawie może wziąć każdy mieszkaniec Łomży i okolic. Wystarczy się zgłosić! Szczegóły znajdziecie niżej.

Zbliża się Święto Wojska Polskiego- uroczystość obchodzona na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Łomża aktywnie włącza w świętowanie mieszkańców-  14 i 15 sierpnia nad Narwią będą pełne sportowych emocji! Władze Łomży wraz z  Dowódcą 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji organizują dwa turnieje: siatkówki plażowej i tenisa ziemnego. Łomżanie będą mogli nie tylko kibicować wybranym drużynom z trybun, ale także sami zawalczyć  o zwycięstwo. Wystarczy odpowiednio wcześniej wysłać maila ze zgłoszeniem.

Turniej tenisa ziemnego par dowolnych odbędzie się 14 sierpnia na kortach tenisowych przy Stadionie Miejskim. Rozegrany zostanie zgodnie z przepisami PZTZ, mecz do dwóch wygranych setów, przerwa pomiędzy meczami 15 minut. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń. Turniej w siatkówkę plażową odbędzie się 15 sierpnia na boisku przy ul. Katyńskiej. Rozegrany zostanie zgodnie z polska wersją „Oficjalnych przepisów gry w siatkówkę plażową”, w systemie do dwóch przegranych meczów, mecz do dwóch wygranych setów, set do 21 punktów - informuje łomżyński Ratusz.

Oba turnieje odbędą się bez względu na pogodę, zarówno w turnieju siatkówki plażowej, jak i w turnieju tenisa ziemnego udział może wziąć każdy chętny, bez względu na wiek i płeć.

Zapisy do turnieju tenisa przyjmowane są do 13 sierpnia, wystarczy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres mailowy, można zdecydować się także w samym dniu turnieju: wystarczy wcześniej zajrzeć do biura zawodów. Jeśli chodzi o zgłoszenia do turnieju siatkówki to tutaj macie czas do 14 sierpnia, ale  zapisy, podobnie jak w przypadku tenisa,  przyjmowane będą także  na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem rozgrywek. Szczegółowy regulamin obu turniejów i @ organizatora znajdziecie TUTAJ.