Z okazji Dnia Kobiet przeniesiecie się do "Świata Kobiet". MDK w Łomży zaprasza na pokaz

2021-03-03 23:55 mżet
Bukiet
Autor: pixabay.com

8 marca MDK DŚT zaprosi was do "Świata Kobiet". W poniedziałkowy kobiecy wieczór w łomżyńskim "Emdeku" ruszy Lubelski Festiwal Filmowy. Pokaz ma zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron świata. Miejski Dom Kultury proponuje widzom sześć filmów, między innymi "Na południe", "Nie masz dystansu", czy "Dowód".

Miejski Dom Kultury w Łomży spędzi Dzień Kobiet wspólnie z Paniami- 8 marca w sali na piętrze ruszy kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Filmowego, który zakończy się tradycyjną dyskusją na temat wyświetlonych dzieł. W tegorocznej odsłonie obejrzymy sześć propozycji filmowych z różnych stron świata: Arabii Saudyjskiej, USA, Węgier czy Polski.

ŚWIAT KOBIET to stały cykl LFF-u. Pokaz ma zwrócić uwagę na problemy, z którymi na co dzień muszą mierzyć się kobiety z różnych stron Świata. I nie chodzi wyłącznie o wyraźne przejawy dyskryminacji. Wyselekcjonowane filmy stawiają pytania o role społeczne kobiet, ich miejsce w kulturze i istotę pojęcia „kobiecości”. Taki zestaw może wywołać wiele refleksji i emocji, dlatego po seansie odbędzie się dyskusja publiczności, którą będzie moderował dyrektor LFF-u Maciej Misztal - czytamy na stronie Miejskiego Domu Kultury.

Lubelski Festiwal Filmowy 2021

Na południereż. Mohammed Alhamoud (Arabia Saudyjska) 2019, 14’

Al Imamreż. Omar Al Dakheel (USA) 2017, 19’

Ruthreż. Jonathan Choo (Wielka Brytania) 2019, 19’

Nie masz dystansureż. Karina Paciorkowska (Polska) 2018, 4’

Dowód reż. Nishtha Jain, Deepti Gupta (USA) 2019, 21’

Dzień matkireż. Dorka Vermes (Węgry) 2018, 15’czas trwania pokazu: około 95 minut

Lubelski Festiwal Filmowy odbędzie się 8 marca o 18:00 w sali koncertowej na piętrze. Liczba miejsc jest ograniczona, a wstęp darmowy. Pamiętajcie o maseczkach!