Wszedł przez balkon i ukradł portfel w obecności lokatorki! Zuchwała kradzież w Łomży

2020-09-09 10:50 mżet
Kradzież w Łomży
Autor: pixabay.com

Łomżyńscy mundurowi szybko zatrzymali 22- latka, który próbował wzbogacić się cudzym kosztem. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym jak z jednego z domów ukradł portfel z dokumentami. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łomżyńscy mundurowi odebrali zgłoszenie o zuchwałej kradzieży. Na dyżurkę komendy zadzwoniła kobieta, która zgłosiła, że widziała młodego mężczyznę wychodzącego przez jej balkon, a chwilę później zorientowała się, że zniknął jej portfel i dokumenty. Poszkodowana dokładnie opisała domniemanego sprawcę i wtedy ruszyła policyjna akcja.

Funkcjonariusze dojeżdżając pod wskazany adres zauważyli mężczyznę, którego wygląd zgadzał się z opisem podanym przez pokrzywdzoną. Na widok jadącego radiowozu mężczyzna zmienił kierunek i ruszył w przeciwną stronę. Następnie próbował ukryć się na jednej z pobliskich posesji. Po chwili był już w rękach łomżyńskich policjantów- czytamy w komunikacie KMP w Łomży. 

Podejrzany to 22- letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i teraz będzie czekał na proces. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.