Wraca łomżyński szpital! Nie będzie już tylko zakaźnym. Sprawdź, kiedy zacznie przyjmować

2020-05-21 15:59 od a do z
Szpital Wojewódzki w Łomży
Autor: Aga Zakrzewska

Mieszkańcy Łomży i okolic, na tę wiadomość czekali z niecierpliwością od dwóch miesięcy... Teraz mogą odetchnąć z ulgą. Łomżyński szpital zaczyna działać normalnie! Już od pierwszego czerwca.

Informację przekazano dziś na konferencji prasowej w Białymstoku. Ministerstwo zdrowia i wojewoda podlaski podjął decyzję, żeby zacząć już proces przywracania normalnej pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Wszystko ruszy już 1 czerwca. Większość szpitala zostanie uwolniona i wróci do zakontraktowanej z NFZ-em działalności.

Szpital łomżyński posiada oddział zakaźny, więc jeśli pacjent z koronawirusem będzie potrzebował specjalistycznej opieki, to w szpitalu w Łomży taka pomoc będzie zapewniona. Musi też nadal zapewniać zdolność zabiegową dla pacjentów z Covid-19- przekazywał Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Obecnie w naszym szpitalu przebywa 15 osób. 8 osób jest z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa. W regionie pacjentów z koranowirusem może również przyjmować białostocki szpital MSWIA. Tu z kolei na 120 łóżek, są jedynie dwaj pacjenci z pozytywnym wynikiem.

Warto też dodać, że szpital w Łomży, to pierwsza placówka w Polsce, która straci tabliczkę jednoimiennego i zacznie stopniowo przywracać pracę poszczególnych oddziałów.