W łomżyńskich szkołach średnich będą wojskowe oddziały przygotowujące do służby

2020-07-29 16:14 mżet
Oddziały Wojskowe będą w łomżyńskich szkołach srednich
Autor: pixabay.com

Na wniosek Prezydenta Miasta i dyrektorów dwóch łomżyńskich placówek średnich, oddziały wojskowe oddziały przygotowujące będą w dwóch szkołach średnich: w Technikum przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 oraz w Liceum przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4. Dzięki temu chętni uczniowie będą mogli odbyć służbę przygotowującą, zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.

Technikum nr 6 i liceum nr 4 będą prowadzić zajęcia z przygotowania do służby wojskowej zarówno w części teoretycznej w szkolnej ławie, jak i praktycznej z patronacką jednostką wojskową. Szkolenie zakończy się 50-dniowym obozem szkoleniowym.

Ukończenie takiej służby przygotowawczej  ma wiele zalet.

To przede wszystkim stabilna praca, służba ojczyźnie i szansa rozwoju zawodowego. Skrócona służba przygotowawcza kończy się złożeniem wojskowej przysięgi i przeniesieniem do rezerwy. To także dodatkowe punkty rankingowe w czasie rozmów kwalifikacyjnych i możliwość stałych konsultacji przedstawicieli wojskowych komend uzupełnień w zakresie przyjęcia do służby wojskowej.

To kolejny element współpracy samorządu z odtwarzanym w naszym mieście wojskiem. Kandydatów chętnych do kształcenia się w tych oddziałach zapraszamy do szkół celem przejścia procedury rekrutacji. Łomżyńska jednostka wojskowa ma zamiar się rozwijać i w związku z tym, w niedalekiej przyszłości, będzie potrzebowała przeszkolonych i wykwalifikowanych pracowników – mówi zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski.

Wszyscy chętni muszą przejść postępowanie rekrutacyjne. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.