W Łomży będzie trzeci miejski żłobek. Ruszy już od września

2020-02-12 14:00 od a do z
Żłobek powstanie przy przedszkolu publicznym nr 14 w Łomży
Autor: UM Łomża

W całej Łomży do publicznych żłobków uczęszcza zaledwie niecała setka maluchów. Od września tych miejsc będzie więcej. Nowa placówka powstanie przy Przedszkolu Publicznym nr 14 przy ulicy Kołłątaja w Łomży.

Do tej pory łomżyńscy rodzice mogli posyłać swoje pociechy tylko do dwóch publicznych placówek dla najmłodszych- przy Przedszkolu Publicznym nr 8 i przy Przedszkolu Publicznym nr 4. Miejski Żłobek nr 3, który ruszy pełną parą już od września, zapewni rodzicom jeszcze większe możliwości. Zostanie tam utworzonych 25 miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Utworzenie nowej publicznej placówki żłobkowej w Łomży było możliwe, między innymi, dzięki sporemu wsparciu finansowemu w ramach Resortowego programu "MALUCH +"​. Łomża dostała ponad 636 tysięcy złotych. Dofinansowanie pójdzie na remont i przystosowanie pomieszczeń oraz placu zabaw dla potrzeb grupy żłobkowej, zakup i montaż wyposażenia oraz pomocy dydaktycznych i zabawek. Wcześniej, spory zastrzyk gotówki na nowy żłobek, udało się też pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

W Łomży miejsc dla najmłodszych w żłobkach jest zdecydowanie za mało, dlatego chcemy poprawić tę sytuację. Oczywiście są też placówki niepubliczne, które uzupełniają ofertę posyłania najmłodszych Łomżan do żłobka, ale my, jako samorząd, musimy zrobić wszystko, żeby miejsc w żłobkach samorządowych było jak najwięcej. I teraz jest to możliwe. Nowy żłobek będzie znajdował się w środku dużego osiedla mieszkaniowego, więc będzie z pewnością dogodnym miejscem pod względem dostępności dla mieszkających w pobliżu młodych rodziców. - mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Miasto ma też w planach tworzenie nowych miejsc w publicznych przedszkolach. W tej chwili do łomżyńskich przedszkoli uczęszcza prawie półtora tysiąca dzieci.​ Póki co, nie ma jeszcze żadnych szczegółów. Na pewno damy Wam o tym znać!