W Łomży będzie kolejny historyczny mural- tym razem wzór wybiorą mieszkańcy

2020-06-29 14:25 mżet
Nowy mural w Łomży
Autor: UM w Łomży

W ratuszowych social mediach trwa internetowe głosowanie. Tematyka muralowych propozycji będzie dotyczyła cudu nad Narwią i ogromnego wkładu łomżyńskich harcerzy w walce z wrogiem. Łomżanie mogą wybierać spośród trzech propozycji.

To będzie już kolejne ścienne malowidło, które ozdobi miejskie bloki. Podobnie jak wcześniejsze wielkoformatowe murale, nowe dzieło będzie nawiązywało do lokalnej historii. Spośród trzech zaproponowanych projektów mieszkańcy mogą wybrać ten wzór, który ich zdaniem powinien zostać zrealizowany.

Trwa muralowe głosowanie
Autor: UM w Łomży Trzy konkursowe propozycje murali. Głosowanie trwa na miejskim fanpejdżu

Przygotowane przez znanego artystę muralistę Rafała Roskowińskiego projekty przedstawiają symboliczny profil harcerza z 1920 roku, tekst przyrzeczenia harcerskiego, fotografię hufca łomżyńskiego, fragment postaci skauta z obrazu W. Kossaka czy grafikę architektury Łomży - czytamy na stronie Ratusza.

Na wybrany mural można głosować na profilach facebookowych @PrezydentLomzy oraz @lomza.miasto do 3 lipca do godz. 12:00.

Malowidło, które otrzyma największą ilość głosów ozdobi blok przy ul. Polowej 33. Jego symboliczne odsłonięcie ma odbyć się już 15 sierpnia.