Ulica Giełczyńska w Łomży na finiszu - niedługo będzie otwarta dla kierowców [ZDJĘCIA]

2020-06-25 15:06 mszzz

To znacznie ułatwi dojazd do Starego Rynku w Łomży, który w ostatnich miesiącach jest mocno utrudniony. Na piątek (26.06) zostało zaplanowane położenie warstwy ścieralnej asfaltu na Giełczyńskiej. Gdy warstwa będzie gotowa, kierowcy będą mogli już z niej korzystać. Sprawdźcie szczegóły!

Po nieco ponad 4 miesiącach robót już niebawem będzie można korzystać ze świeżo rozbudowanej ulicy Giełczyńskiej. Na jutro (piątek) zostały zaplanowane ostatnie prace związane z ułożeniem asfaltu. Obok nadal będą prowadzone prace wykończeniowe. Później ma też pojawić się oznakowanie poziome i pionowe. Ostateczny koniec robót zaplanowano na koniec lipca.

Remont ulicy Giełczyńskiej w Łomży ruszył pod koniec lutego bieżącego roku. Początkowo w remoncie był odcinek od ulicy Polowej do ulicy Dwornej. Później drogowcy poszerzyli zakres prac o kolejny odcinek od ulicy Dwornej do Senatorskiej. Co weszło w zakres prac?

Przebudowa nawierzchni jezdni o długości 418 metrów, zatoki autobusowej, zjazdów, chodników oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego i wyniesionego skrzyżowania z ul. Plac Niepodległości. A także przebudowa oświetlenia ulicznego, kanału teletechnicznego, sieci telekomunikacyjnej i wodociągowej oraz wybudowanie kanalizacji deszczowej - przekazał Łukasz Czech z kancelarii Prezydenta Łomży.

Rozbudowa ulicy Giełczyńskiej jest jednym z elementów przeobrażania się centrum miasta, które jeszcze w tym roku ma zyskać zupełnie nowy wygląd. W remoncie są ulice wokół rynku - Rządowa, Dworna i Woziwodzka i nieco dalej ulice: 3 Maja, Wiejska i Plac Zielony. Rozkopany jest także plac Starego Rynku, na którym obecnie prowadzone są jeszcze prace archeologiczne. Dodajmy, że prawie gotowa jest też zabytkowa Hala Targowa.

Przebudowa Giełczyńskiej kosztowała ponad 4 miliony złotych. Miasto dostało dofinansowanie na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych

Strażnik miejski wskoczył do śmietnika by odzyskać portfel starszej pani

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.