Twój gest może uratować życie małej Oleńki! Trwa walka z czasem

2021-07-28 14:13
Twój gest może uratować życie małej Oleńki! Trwa walka z czasem
Autor: siepomaga.pl

4- letnia Ola z miejscowości Rakowo Stare (gm, Mały Płock) urodziła się z bardzo złożoną wadą serca. Jedyną szansą dziewczynki jest kosztowna operacja, której podejmie się jedynie Boston Children's Hospital w Stanach Zjednoczonych. Życie Oleńki zostało wycenione na 1 300 000 zł. Na ten cel trwa internetowa zbiórka: liczy się każda złotówka.

Oleńka ma zaledwie cztery lata, a doskonale zna zapach szpitalnych korytarzy: większość swojego krótkiego dzieciństwa właśnie tam spędziła. Dziewczynka choruje na wrodzoną, groźną wadę serca, która, nieleczona, może  doprowadzić do śmierci. Po tym jak austriacki szpital wycofał się z planowanej operacji, pojawiła się możliwość leczenia dziewczynki w bostońskiej klinice.  To nie był jednak koniec problemów: kolejną przeszkodą w nierównej walce o życie Oleńki z Rakowa Starego okazała się ogromna suma, na którą amerykański szpital wycenił życie czterolatki- ponad 1 300 000 zł.

Ola urodziła się z bardzo trudną i złożoną wadą serca pod postacią skorygowanego przełożenia wielkich pni naczyniowych, ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej i międzykomorowej oraz zwężenia tętnicy płucnej. Wada ta niestety nie jest z powodzeniem leczona w Polsce, dlatego też Ola została zdyskwalifikowana z leczenia operacyjnego w kraju. Operacji serca Oli odmówiły także kliniki europejskie, dlatego też rodzice zdecydowali się poszukiwać ratunku w USA- czytamy w dramatycznym mailu wysłanych przez Fundację Espero Nadzieja dla dzieci.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ  do 9 października 2021 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE