Niebezpieczna internetowa zabawa

i

Autor: pixabay.com

Sexting

Straszyła, że roześle ''nagie nagranie'' do znajomych. Mężczyzna zgłosił się do policjantów

2023-03-21 12:51

25-latek poznał kobietę przez internet. Niewinna zabawa skończyła się dla mężczyzny stratą pieniędzy. Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne.

Mężczyzna zgłosił się do łomżyńskich policjantów. Powiedział, że nieznana mu kobieta zaczęła z nim korespondować. Po pewnym czasie przeszli na transmisję wideo. Kobieta pokazała się nago, wtedy mężczyzna zrobił to samo.

- Po kilku minutach otrzymał od niej wiadomość, w której szantażowała upublicznieniem jego nagrania. Żądała 13 tysięcy złotych pod groźbą rozesłania filmu do wszystkich jego znajomych. 25-latek nie posiadał takiej gotówki i przelał na wskazane przez nią konto blisko 4 tysiące złotych. Niestety kwota okazała się nie satysfakcjonująca, a oszustka w dalszym ciągu wysyłała żądania zapłaty. Mężczyzna urwał z nią kontakt, a o całej sytuacji postanowił poinformować policjantów - relacjonują łomżyńscy policjanci.

Kobiecie grożą teraz 3 lata za kratami. Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.

Źródło: Straszyła, że roześle ''nagie nagranie'' do znajomych. Mężczyzna zgłosił się do policjantów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE