Ekologia za sadzonkę 2

i

Autor: pixabay.com

Ciekawostka

Sadzonki czekają na właścicieli

2023-04-21 10:52

Dziś (21.04) w Łomży ruszy kolejna odsłona akcji "Ekologia za sadzonkę". Żeby otrzymać sadzonki wiosennych i letnich kwiatów wystarczy posprzątać mieszkanie i przyjść na parking przy łomżyńskim Parku Wodnym. O co chodzi? Szczegóły w artykule!

Ekologia za sadzonkę to akcja, która odbywa się w Łomży z okazji Dnia Ziemi  i na dobre zagościła już w świadomości mieszkańców. W tegorocznej edycji do zgarnięcia są sadzonki wiosennych i letnich kwiatów, które z pewnością będą stanowiły piękną ozdobę altan, balkonów i ogrodów. Żeby je zdobyć trzeba przynieść coś w zamian: 5 kg makulatury, 20 plastikowych butelek, 3 kg baterii lub 2 kg aluminiowych puszek. Akcja ma również na celu propagowanie postaw proekologicznych i uświadamia, jak ważne jest segregowanie odpadów.

Akcja ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość naszej planety ma każdy człowiek - czytamy na stronie  łomżyńskiego Ratusza.

Akcja ruszy dziś (21.04) na parkingu przy Parku Wodnym, start o godzinie 14. Potrwa do wyczerpania zapasów.

Najlepsze kwitnące byliny do ogrodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE