Popularna pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega przed zakazaną substancją

i

Autor: pexels.com GIS wycofał ze sprzedaży partie pasty bakłażonowej z suszonymi pomidorami

Popularna pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega przed zakazaną substancją

2023-03-15 20:15

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w środę ostrzeżenie dotyczące wykrycia niezadeklarowanej substancji alergennej – dwutlenku siarki w określonej partii produktu pn. Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami.

Ostrzeżenie GIS. Zakazana substancja w paście bakłażanowej

W ramach ostrzeżenie publicznego dotyczącego żywności GIS przekazał, że w wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto obecność dwutlenku siarki (E 220). Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego.

Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami wycofana ze sprzedaży [FOTO, NR PARTII PRODUKTU]

Chodzi o produkt Pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami, VEGGIE, 190 g, o numerze partii 02 005 1 i terminie przydatności do spożycia: styczeń 2024 r. Producentem jest Greek Trade sp. z o.o., ul. Tadeusza Śliwiaka 14, 30-797 Kraków. Wyprodukowano dla Carrefour Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 72, 03-734 Warszawa.

Pasta bakłażanowa wycofana ze sprzedaży

i

Autor: GIS

Wstrzymano sprzedaż partii produktu

GIS przekazał, że podmioty odpowiedzialne za produkt wstrzymały sprzedaż przedmiotowej partii oraz poinformowały klientów o możliwości zwrotu produktu w placówkach Carrefour.

Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z producentem w celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie i zakresu niezgodności.

Źródło: Popularna pasta bakłażanowa z suszonymi pomidorami wycofana ze sprzedaży. GIS ostrzega przed zakazaną substancją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE