Ponad pół tysiąca łomżyńskich kierowców dmuchnęło dziś w alkomat! Nie wszyscy byli trzeźwi

2020-02-11 13:07 od a do z
Akcja trzeźwy poranek
Autor: KMP Łomża

W Łomży 673 kierowców zostało przebadanych pod kątem trzeźwości. Łomżyńska drogówka przeprowadziła akcję "Trzeźwy poranek". Większość kierowców rzeczywiście była trzeźwa, ale byli też tacy, którzy wsiedli za kółko na podwójnym gazie.

Tego typu akcje łomżyńska drogówka prowadzi cyklicznie. Wszystko po to, by wyeliminować nietrzeźwych kierowców. A tych w naszym mieście wciąż nie brakuje. Dziś rano trzech kierowców pożegnało się z prawkiem- właśnie przez alkohol. Dwóch z nich odpowie za przestępstwo jazdy "pod wpływem", a jeden za wykroczenie. Punkt kontrolny zlokalizowany był przy ulicy Nowogrodzkiej. To właśnie tam w alkomat dmuchnęło 673 kierowców. Takich akcji będzie w Łomży więcej, więc bezwzględnie stosujmy zasadę- PIŁEŚ?-NIE JEDŹ!!

Warto pamiętać!!!

Przed każdą podróżą możecie bezpłatnie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu - wystarczy, że zajrzycie do naszej komendy. Tam od lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Tylko pamiętajcie, żeby na takie badanie nie przyjechać autem... bo łomżyńska policja miała i takie przypadki.

Tylko w zeszłym roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Łomża zatrzymali 232 nietrzeźwych kierujących, to o 71 więcej niż w 2018 roku.  340 kierowców straciło prawa jazdy- w tym 155 w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu.