16 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu łomżyńskiego! Co się stało?

i

Autor: fot. pixabay.com/16 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu łomżyńskiego! Co się stało?

Ponad 16 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu łomżyńskiego! Co się stało?

2023-02-03 13:09

Kolejna osoba z regionu niestety pożegnała się ze sporą sumą pieniędzy. 39-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego padła ofiarą internetowych oszustów. Jak do tego doszło? Szczegóły poniżej.

Oszuści używają różnych metod, żeby osiągnąć swój cel. Tym razem użyli metody na "zdalny pulpit". Wczoraj (2.02) 39-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego poinformowała policjantów o tym, że padła ofiarą oszustów i straciła ponad 16 tysięcy złotych.

Jak przekazała nam policja - z jej relacji wynikało, że wszystko zaczęło się jeszcze dwa lata temu. Wtedy to kobieta zainwestowała 1500 złotych w kryptowaluty. I wczoraj ktoś w tej sprawie się do niej odezwał.

Mężczyzna poinformował, że przez te dwa lata inwestowania kwota wzrosła do ponad 27 tysięcy złotych. Zapewniał, że pomoże wypłacić jej te pieniądze. Najpierw nakłonił 39-latkę do zainstalowania programu do zdalnej obsługi urządzenia. Później, zgodnie z jego wskazówkami, kobieta zalogowała się na swoje konto i podała rozmówcy numery kart bankomatowych - relacjonuje Justyna Janowska, oficer prasowa KMP w Łomży.

39-letnia mieszkanka powiatu przesłała też mężczyźnie zdjęcie swojego dowodu osobistego. Później kobieta dostała wiadomość z hasłem do otwarcia kredytu i wtedy zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

Kiedy kobieta skontaktowała się ze swoim bankiem została poinformowana, że z tego kredytu wypłacono ponad 8 tysięcy złotych. Ale to nie koniec, bo oszuści zdążyli też pobrać podobną sumę z karty debetowej kobiety.

W sumie 39-latka straciła ponad 16 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE