Piotr Łobodziński Mistrzem Polski! Zawodnik z Łomży najszybciej wbiegł na Wielką Sowę

2020-08-13 16:08

To kolejny medal do kolekcji Łobodzińskiego, ale tym razem nie zdobył go wbiegając na wieżowiec po schodach, a na jeden ze szczytów Gór Sowich! Świetny występ Łomżyniaka dał awans na listopadowe Mistrzostwa Świata.

Piotr Łobodziński jest przede wszystkim wyśmienitym kolekcjonerem najwyższych pięter wieżowców świata. Tym razem jednak świetnie sprawdził się w roli zdobywcy szczytu Gór Sowich w Sudetach Środkowych. 9 sierpnia odbyły się tam Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Alpejskim.

Dziesięciokilometrowa trasa o przewyższeniu 600 metrów prowadziła z Ludwikowic Kłodzkich na szczyt Wielkiej Sowy (1014 m n.p.m.). Od startu biegu mocne tempo narzucił obrońca tytułu Sylwester Lepiarz, ale około trzeciego kilometra trasy prowadzenie objął reprezentant LŁKS-u Prefbet Śniadowo Łomża. Łobodziński nie dał sobie wydrzeć prowadzenia do samej mety!

W pięknym stylu Piotr Łobodziński zdobył już czwarty medal Mistrzostw Polski w biegach górskich. Nowe złoto dołożył do złotego, srebrnego i brązowego krążka. Zwycięstwo dało też łomżyńskiemu lekkoatlecie kwalifikację na listopadowe Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć na Lanzarote.

Nie było to łatwe zwycięstwo, pomimo iż prowadziłem większość dystansu. Musiałem dość mocno popracować, aby odeprzeć ataki młodszych rywali. Ostatecznie wygrałem o ponad 20 sek i jako jedyny łamiąc 40min. Nie licząc medali drużynowych jest to mój 6 indywidualny medal MP w lekkiej atletyce. Co ciekawe takim złotem od razu zdobyłem klasę mistrzowską PZLA :) - skomentował Piotr Łobodziński.

To nie koniec sukcesów LŁKS-u Prefbet Śniadowo Łomża. Reprezentantka Łomży, Iwona Wicha, prywatnie żona Piotra Łobodzińskiego, wywalczyła 5 miejsce Mistrzostw Polski w biegu alpejskim!

Gratulujemy naszym zawodnikom bardzo udanych występów i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Testy do policji Multi Select 2020. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III