Otwarcie nowego dworca autobusowego w Łomży! Zacznie działać już od poniedziałku [FOTO]

2020-09-10 16:17 mszzz

Budowa trwała nieco ponad dwa lata, ale już jest, gotowy i czeka na przyjęcie pierwszych pasażerów i autobusów dalekobieżnych. Już od 14 września pasażerowie będą mogli korzystać z Miejskiego Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjnego w Łomży. Czytajcie dalej na Łomża.eska.pl

Już za parę dni nowy dworzec autobusowy w Łomży - Miejskie Centrum Przesiadkowo - Komunikacyjne zostanie oddane do użytku. To dobra wiadomość dla pasażerów i kierowców autobusów, którzy nie będą musieli już korzystać z tymczasowego dworca czyli, powstałego obok wiaty Miejskiej Hali Targowej, parkingu.

Przypomnijmy, że budowa dworca trwała nieco ponad dwa lata. Roboty, po wielu utrudnieniach związanych z przetargami, ruszyły na dobre w połowie sierpnia 2018 roku. Trochę ponad rok później dworzec został tymczasowo przeniesiony na parking wybudowany przez MPGKiM wzdłuż torów kolejowych na końcu ulicy Dworcowej. A za chwilę zostanie oddany do użytku, oficjalne otwarcie zaplanowano w drugiej połowie września.

Nowo powstałe Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne zajmuje powierzchnię około 3 tys. m2. Tworzy je węzeł przesiadkowo – komunikacyjny ze stanowiskami dla autobusów dalekobieżnych, stanowiskami dla komunikacji o zasięgu lokalnym oraz szklane zadaszenie dworca o konstrukcji stalowej. W ławkach przy peronach umieszczono ładowarki USB i gniazda 220 V. Na terenie dworca powstał parterowy budynek o konstrukcji stalowej z poczekalnią, kasami biletowymi i dyspozytornią. W ramach inwestycji powstała również droga o szerokości 6 metrów, biegnąca wzdłuż Hali Targowej, łącząca ul. Dworcową z ul. Sikorskiego. Wykonano także podniesienie poziomu ciągów komunikacyjnych przy pawilonach handlowych oraz wymieniono ich nawierzchnię - informuje Łukasz Czech z kancelarii prezydenta Łomży.

Przeniesienie komunikacji z parkingu, czyli tymczasowego dworca, może spowodować zamieszanie, więc władze Łomży apelują do kierowców, podróżnych, a także kupców z pobliskiego targowiska o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi na obowiązującą organizację ruchu, tak by wszyscy mogli bezpiecznie korzystać z tego obiektu.

Jak informuje Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży, pierwszy tydzień nowej komunikacji w tym miejscu będzie testem, który ma dać odpowiedź, czy wszystko działa bez zarzutów i czy nie ma ewentualnej potrzeby wprowadzenia innych rozwiązań.