Od czwartku ostatni odcinek Dwornej w Łomży zostanie wyłączony z ruchu

2020-09-09 13:58 mszzz

Chodzi o kawałek ulicy Dwornej od Sadowej do ulicy Giełczyńskiej. Nie będzie można z niego korzystać już od czwartku 10 września. To oznacza, że w remoncie będzie już cała ulica Dworna. Sprawdźcie więcej na Łomża.eska.pl

W remoncie będzie cała Dworna w Łomży. Wykonawca modernizacji ulicy zamyka ostatni jej odcinek. Od jutra (10.09) z ruchu wyłączony zostaje kawałek tej ulicy od Sadowej do Giełczyńskiej. To oznacza utrudnienia. Nie będzie można wjechać w Dworną z ulicy Giełczyńskiej. Natomiast Sadowa na czas prowadzenia prac remontowych stanie się "ślepą" ulicą z ruchem w obu kierunkach.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Dwornej rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku. Najpierw drogowcy weszli na odcinek od ulicy Giełczyńskiej do ulicy Sikorskiego, a później pod koniec lipca ruszyli z pracami na kolejnym kawałku - od Alei Legionów do ulicy Sadowej. Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży informuje, że w maju pracownicy MPWiK metodą bezwykopową wykonali tam też nowy wodociąg.

Zakończenie prac zostało zaplanowane do końca listopada, a wartość całej inwestycji opiewa na kwotę prawie 7 milionów złotych. Dodajmy, że inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.