Nauczyciel z I LO w Łomży ma koronawirusa! Sanepid wysłał na kwarantannę 9 klas I LO

2020-09-29 12:11 od a do z
bernatowicza
Autor: mszzz

To kolejny przypadek koronawirusa w placówce oświatowej w Łomży. Objawy COVID-19 wykryto u jednego z nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego. W związku z tym 9 klas skierowano tam na kwarantannę. Od jutra cała szkoła ma nauczanie zdalne.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Łomży. Kolejne placówki zamknięte [LISTA]

Koronawirus pojawia się w kolejnych placówkach oświatowych w mieście. Informowaliśmy już o zamknięciu Przedszkola Specjalnego nr 3 w Łomży. Możecie przeczytać o tym tu.

Zobacz też: Koronawirus w Podlaskiem. Czeka nas żółta strefa? Duże ogniska i gwałtowny wzrost zakażeń

Dziś okazało się, że COVID-19 potwierdzono także u jednego z nauczycieli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. W związku z tym, od jutra w I LO w Łomży rozpoczyna się nauka zdalna. Sanepid podjął decyzję o objęciu kwarantanną aż 9 klas w szkole.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły oraz sanepidem, podjęliśmy decyzję, że cała szkoła będzie pracowała w trybie zdalnym – przekazuje zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski, który odpowiada za sprawy oświatowe w mieście.

Na kwarantannie przebywa również jeden nauczyciel oraz trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 7. Ratusz przekazuje, że mieli oni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, ale poza szkołą. Dlatego, po odizolowaniu i objęciu ich kwarantanną, w SP 7 w Łomży nie ma żadnego zagrożenia epidemiologicznego. Lekcje odbywają się normalnie, w trybie stacjonarnym.