Najlepsi młodzi artyści nagrodzeni! Za nami 4. Biennale Wklęsłodruku

2022-10-19 9:37

Już po raz czwarty w łomżyńskiej Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się wręczenie nagród za najlepsze prace wykonane metodą wklęsłodruku. Dyplomy z rąk jury odebrali wczoraj (18.10) uczniowie szkół plastycznych z całej Polski, między innymi z Kolna, Dąbrowy Górniczej, Bydgoszczy i oczywiście Łomży.

Młodzi artyści już po raz czwarty pokazali w  Łomży swój talent- za nami kolejna edycja Biennale Wklęsłodruku, organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej we współpracy z Liceum Plastycznym i Centrum Edukacji w Łomży. Do Łomży zjechali wyróżnieni plastycy z całego kraju! Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy pokonkursowej.

Biennale już na dobre zadomowiło się w Łomży i naszej galerii, ponieważ to już czwarta edycja. Zależy nam na tym, żeby pokazywać tradycyjne techniki graficzne, zwłaszcza techniki wklęsłodrukowe, ponieważ w dobie cyfryzacji techniki tradycyjne zdają się lekko odchodzić w cień... a my je ożywiamy- mówiła Karolina Skłodowska, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w  Łomży.

Wśród wielu wyróżnionych uczniów nie zabrakło artystów z Łomży. Drugie miejsce w kategorii klas młodszych zajęła Zuzanna Bloch, uczennica miejscowego plastyka, za pracę "Pomiędzy nami", a pierwsze miejsce w kategorii klas starszych zdobyła Zuzanna Kononczuk za "Fireflies", a za pracę "Przestrzeń" - wyróżnienie honorowe.

Te i wiele innych prac będziecie mogli obejrzeć na pokonkursowej wystawie. W Galerii Sztuki Współczesnej uczniowskie dzieła sztuki zostaną do 10 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE